STASZICOWSKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
Z radością informujemy, że klasa 3b zdobyła I miejsce w Staszicowskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej! To już kolejny sukces tej klasy – w ubiegłorocznej edycji konkursu uczniowie zdobyli II nagrodę, a w tym roku sięgnęli po najwyższe wyróżnienie!
Do udziału w rywalizacji byli zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze Zgierza i powiatu zgierskiego. Motywem przewodnim tegorocznej edycji były piosenki o wolności. Najliczniej reprezentowana była nasza kategoria wiekowa- klasy I-III.
Uczniowie zaprezentowali niezwykle energetyczny i wzruszający występ do utworu „Pierwsza Brygada”. Dzieci zaprezentowały się w strojach nawiązujących do barw narodowych, tworząc wyjątkowy, uroczysty nastrój. Ich zaangażowanie, radość i patriotyczny duch zachwyciły zarówno jury, jak i publiczność.
Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 3b!
Ten występ był dowodem na to, że patriotyzm można wyrażać z sercem, radością i pasją. Posłuchajmy jak w wierszu i piosence upamiętniona jest nasza ojczyzna.
2025/2026 I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=67tiOAOeD1s
2024/2025 II miejsce
https://youtu.be/LHzdyiFs5kA?si=K6rCZgmXpcmXLrwF


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!