Literatura bez granic
„Czy to nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy,
które jeszcze poznamy?”
Promujemy czytelnictwo bez granic!
Nasza szkoła bierze udział w akcji #Literaturabezgranic, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zgierzu i Sieć Współpracy nauczycieli bibliotekarzy powiatu zgierskiego.
W ramach projektu każda placówka przybliża literaturę wybranego kraju. Nasza szkoła wyruszyła w literacką podróż do Kanady, odkrywając niezwykły świat najbardziej znanej powieści na świecie „Ania z Zielonego Wzgórza”.
W szkolnej bibliotece odbyło się zatem wyjątkowe spotkanie miłośników książki:
- rozmowy przy herbacie,
- poznanie życia i twórczości autorki, Lucy Maud Montgomery,
- oglądanie filmu oraz materiałów przedstawiających miejsca, w których rozgrywa się akcja powieści,
- tworzenie plakatów inspirowanych książką,
- rozwiązywanie zagadek i krzyżówek sprawdzających znajomość lektury,
- konkurs literacki „Gdybym spotkał Anię Shirley "
Pojawiła się również urocza Ania, spacerująca po szkole i zachęcająca do sięgnięcia po ulubioną książkę dziewcząt wielu pokoleń.
To była niezwykła przygoda z literaturą, która pokazała, że książki naprawdę nie mają granic!



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!