Literatura bez granic - finał
Finał akcji „Literatura bez granic" odbył się 20 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej w Zgierzu i stanowił podsumowanie kilkumiesięcznej pracy uczniów oraz nauczycieli. Celem przedsięwzięcia było promowanie czytelnictwa oraz pokazanie, że książki mogą być początkiem niezwykłej przygody. Wydarzenie wpisywało się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypadającego 23 kwietnia.
W trakcie projektu nasi uczniowie wyruszyli w literacką podróż po Kanadzie, poznając historię zawartą w powieści „Ania z Zielonego Wzgórza" autorstwa Lucy Maud Montgomery - miejscu, w którym toczy się akcja książki. To ponadczasowa lektura, ucząca ważnych wartości, takich jak siła wyobraźni, znaczenie autentyczności oraz wartość przyjaźni i rodziny.
Biblioteka szkolna składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom , którzy zaangażowali się w tej akcji.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!