Nowy post
Dziś zakończyliśmy cykl zajęć profilaktycznych prowadzonych przez edukatorów z fundacji „Słonie na Balkonie”, który rozpoczął się w naszej szkole w ubiegłym semestrze i był kontynuowany w kwietniu. Ostatnie spotkania dla uczniów klas 4–6 odbyły się 16 i 17.04.2026 r.
Podczas zajęć realizowane były trzy ważne bloki tematyczne:
„Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe” – warsztaty poświęcone radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami oraz budowaniu empatii (28.01. 2026r. i 16.04.2026r.- klasy 4a, 4b i 4c).
„Kto się czubi, ten się lubi” – zajęcia rozwijające umiejętności rozwiązywania konfliktów, komunikacji i współpracy w grupie (28-29.01.2026r. i 17.04.2026r. - klasy 5a, 5b i 5c).
„Jestem dla siebie ważny” – warsztaty profilaktyczne przeciwdziałające zachowaniom autodestrukcyjnym młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki samookaleczeń i autoagresji (29.01.2026r i 17.04.2026r.- klasy 6a, 6b i 6c).
Zajęcia miały formę aktywnych warsztatów, sprzyjały rozmowie, refleksji oraz lepszemu zrozumieniu siebie i innych. Były one ważnym elementem wspierania uczniów w budowaniu relacji, radzeniu sobie z emocjami oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości.
Dziękujemy prowadzącym za profesjonalne i niezwykle potrzebne spotkania, a uczniom za zaangażowanie i aktywny udział. Przed nami kolejny etap – już wkrótce rozpoczną się zajęcia dla uczniów klas 7–8.
Więcej zdjęć na Facebooku szkoły !

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!